Postovani, imam par pitanja za vas. Naime, prije otprilike 2 mjeseca po prvi put u zivotu su mi konstatovani siljasti kondilomi na samom ulazu u vaginu koji su tom prilikom i uklonjeni elektrokauterom i to je sve ok zaraslo. Svaki papa test do tada je ok. Doktor je poslao uzorak odstranjenih kondiloma na patohistolosku analizu gdje je potvrdjeno da se radi o kondilomima i da nisu nikakve maligne izrasline (iako nisam sigurna zasto je to bilo potrebno) kolposkopija uredna. Nakon nekih mjesec dana uradim hpv tipizaciju cisto radi svog mira (cekala nalaz 15-tak dana) . U medjuvremenu mi se pojave novi kondilomi na obje strane malih usana koje sam kod drugog doktora odstranila radiotalasima, uradio kolposkopski pregled ponovo i sve ok. Stignu mi nalazi hpv testa na tipizaciju, ispostavi se da je test negativan i na niskorizicne i na visokorizcne tipove hpv/a!? Ja koliko sam upucena, a mozda nisam dovoljno kondilomi su simptom hpv/a i to jedno bez drugog ne ide. Doktor me ubjedjuje da je moguce da jednostavno nemam virus unutra nego sami vani gdje su nadjeni kondilomi. Ja vas pitam kakve su sanse za to? Ja licno smatram da je veca vjerovatnoca da ili bris nije uzet dobro ili test nije uradjen kako treba. Ja bih bila presretna kad bi bilo moguce da sam negativna na hpv ali nisam sigurna da je to realno. Molim vas za misljenje. Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 19. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Razlicita su misljenja, ali moja misljenja da nisu svi condylomi uzrokvani hpv, jer svaka infekcija moze da ih izaziva, cim hp nalaz negativan, onda ih nemate, savetujem vam da uradit kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima jer verovatno ovi kondilomi su nastali kao posledica upale grlica materice (cervicitis) , i tako cete znati koji je uzrocnik, treba leciti tu upalu adekvatno.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com