Poštovani, hvala na vašem odgovoru, da ukratko ponovim kasni mi menstruacija danas 4 dana, nisam trudna, policistične jajnike nemam, 31, 5 godina, jedan porod pred 4 godine, dešava mi se unazad 6 godina 1-2 puta godišnje da mi izostane menstruacija koja inače dolazi na svakih 28 dana, a hormonski status rađen 18. 03. 2013. Na merkuru u zagrebu metodama; rađen 4 dan ciklusa je sljedeci; metoda elisa: slobodni testosteron=16. 0 metoda clia: lh=3. 16 metoda clia: fsh=6. 70 metoda clia: testosteron=2. 1 metoda clia: estradiol=141 metoda clia; prolaktin=184 dhea-s=9. 9 shbg=18. 4 analitički sustav access 2=11. 4 hvala jos jednom

    Odgovoreno: 15. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Uporedite rezultate sa referentim vrednostima koji su sa strane. Inace pozeljno uradite te hormonske analize 7, 14, 21 dan ciklusa.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #115047

    • Moj ginekolog kaze da se ti hormoni rade od 2-5dana ciklusa, ja sam bila dobila mjesecnicu 15. 3, a hirmine sam vadila 18. 32013. Inace zivim u zagrebu