Postovani, imam jedno pitanje, znam da cete reci odmah da idem na pregled, ali imam veliki strah, samo mi recite, ja imam menstruaciju vec 4 godine samo 1 dan, znaci samo jedan, tacno na vreme dobijem u dan, ovulaciju osetim i po njoj tacno izracunam, bolna je, al nista preterano, bez leka naravno ne izdrzim, pijem raptek k i to je sve, inace oskudna je, imam 25 godina, radila sam samo hormone i estradiol mi je veoma nizak, samo mi recite jel to jako opasno, bojim se rezultata ako odem na papa i kolposkopiju, hipohonder sam, jednom sam 10 kl smrsala od straha lekara i td. . . Samo me zanima sta bi to moglo biti? Hvala

    Odgovoreno: 15. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate hormonski poremecaj koji treba ispitati (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) za pocetak, inace takav opis vase menstruacije moze da izaziva sterilitet, inace nije opasno po zivot, samo ukoliko zelite da vodite racuna o vasem zdravlju, takodje vam savetujem da uradite preventivno kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim.