Postovanje! Trba mi pomoc da shvatim kako se racuna trudnoca kod zena sa izuzetnoneurednim menstruacijama. Imam policisticne jajnike, menstruacije bez kontraceptivnih pilula 1 do 2 puta godisnje. Pre 5 god, uveden glukofaz, u narednih godinu i po bile 3, 4 menstruacije. Prvi put sam ostala trudna 7 dana posle ciklusa, trudnoca i porodjaj uredni. Sada sam opet u drugom stanju. Poslednja mens. Bila 25. 12. 2012. I od tada nista. Sasvim slucajno ultrayvukom utvrdjena ovulacija, trajala od 23. Do 28. 3. 2013. 4. 4. Test za trudnocu bio pozitivan, 7. 4. Beta hcg 3371, dr na uz vidi mesak 12x13mm. Sve to zajedno meni nista ne pojasnjava. Pa me zanima, koliko sam trudna i kako se uopste u tom slucaju racuna trudnoca, termin porodjaja. . . Hvala!

    Odgovoreno: 14. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Trudnoce se racuna od datum poslednje menstruacije, i po velicini na uz pregledom, sigurno ce vas ginekolog na sledci kontrolni pregled kazati koliko ste trudni, jer verovatno vasa trudnoca mala.