Postovani, imam 30 godina, nisam do sada radjala niti imala abortuse. Ranijih godina sam u cilju zastite od trudnoce koristila yasmin antibebi pilule i nisam imala vecih problema. Pre mesec dana sam bila na redovnom ginekoloskom pregledu, nakon sekreta, pregleda i papa testa (rezulteti su bili uredu) doktorka mi je bez analize krvi opet za zastitu od trudnoce prepisala yasmin. Inace imam redovan ciklus na 28-30 dana i povremeno ovulacijsko krvarenje. Posednji ciklus imala sam pocev od 03. 04. 2013. Godine od kada sam i pocela sa uzimanjem yasmina. Od pre 2 dana pocelo mi je blago krvarenje, nije to ne znama koliko ali dovoljno da ne budem mirna i da ne mogu bez uloska. Za 3 dana krecem sa deckom na more i ciklus mi nikako ne treba. Sta mi savetujete da je najbolje da uradim kako narednih 20 dana ne bih imala ciklus maker i po cenu da koristim drugi vid kontracepcije i kakve su posledice ako bih prestala sa uzimanjem yasmina. Ne bih volela nikako da dobijem menstruaciju sada. Ja sam do sada gotovo polovinu tableta iz kutije popila, da li bi prekid uzimanja u ovom periodu doveo do ciklusa u narednim danima? Hvala unapred

    Odgovoreno: 13. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Niste u zavidnom polozaju, ovo oskudno krvarenje desava se koa nepozeljno dejestvo, a ako prekinete sada velike su mogucnosti da prokrvarite, nastavite tako, i sam se ispirajte cesto.