Poštovani, možete li mi protumačiti ove rezultate: u folikularnoj fazi ciklusa fsh je 6, 6 a lh 9, 4. Ostali hormoni su u redu. Zar to ne upućuje na izostanak pucanja folikula, i kako je onda moguće da je 21. Dana ciklusa progesteron 36, 30 (što bi značilo, po rečima doktorke, da je do ovulacije ipak došlo) ? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 13. 04. 2013.

Komentari na pitanje: #114961

    • Dr Rami Aburas 15. 04. 2013.

      Moj nacin analize je: uraditi hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) .

    • I fsh i lh su u okvirima normalnih vrednosti za folikularnu fazu, ali me zanima ova inverzija- lh je veći od fsh, a za to sam čula da nije dobro. I da li progesteron 21. Dana ciklusa (to je, pretpostavljam luteinska faza) može služiti kao naknadni dokaz da je ovulacije bilo? Hvala.