Postovani, imam 30 godina i probleme sa aknama u predelu brade, takodje u poslednjih godinu dana pojavljuju mi se na bradi crne dlacice, kao i na stomaku (ispod pupka) . Jajnici mi nisu policisticni, jednom godisnje kontrolisem. Menstruacija mi je redovna, traje oko 5 dana, na 25 do 28 dana, nisam gojazna i ne uzimam lekove. Na savet ginekologa uradila sam hormone i rezultati su sledeci: ft4 slobodni t4 17, 16 tsh 6. 88 estradiol 49. 52 fsh 16, 26 lh 9. 83 prolaktin 571, 6 testosteron 0, 480 drugog dana ciklusa. Po tabeli koja je na listu papira vidim da su neki hormoni poviseni. U poslednjih godinu dana pokusavam da ostanem trudna ali bezuspesno. Da li treba da idem kod ginekologa ili endokrinologa? I da li ce posle uzimanja terapije upale da se smanje (akne i dlacice) kao i da li cu moci da ostanem trudna?

    Odgovoreno: 11. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Po vasim opisu imate hormonski poremecaj koji treba dalje nispitati (ponovite isti 14, 21, dan ciklusa) , inace mozete kod ginekologa ili edokrinologa, da bi vam regulisao hormoski status.