Postovani, u okviru pripreme za polipektomiju (polip na grlicu materice) radila sam cervikalni bris i danas dobila sledeci nalaz: izolat: aerobne bakterije: 1. Pseudodiftericni bacili - u malom broju anaerobne bakterije: 2. Peptostreptococcus spp. Patogene gljivice nisu nadjene u direktnom preparatu: leukociti, epitelne celije napomena: th u dogovoru sa ginekologom molim vas da mi protumacite nalaz - da li mogu da idem na polipektomiju ili ovo zahteva prethodno lecenje i kakvo? Inace, nemam nikakve tegobe ni bolove, u menopauzi sam od 2010. G. , polip je otkriven na redovnom pregledu (papa test i vaginalni bris-uredan nalaz)

    Odgovoreno: 11. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Po vasim opis cervikalnog brisa imate upalu, inace polyp nastaje kao posledica upale, vas doktor treba da vas pokreije antibiotikom i moze da vam uradi intervenciju.