8. Aprila 2013. Sam radila beta hcg i rezultat je 2, 04, referentna vrednost <5. Receno mi je da to znaci da trudnoca ne postoji. Inace sumnjiv odnos desio se jos 24. Januara, tako da pretpostavljam da bi beta, u suprotnom, bila velika. Ono sto me interesuje je sledece: ako trudnoca ne postoji, kako je moguc bilo koji rezultat veci od 0? Npr ovaj 2, 04. Procitala sam da odredjeni zdravstveni problemi mogu uticati da beta bude veca od 0 a manja od 5. Mozete li mi malo vise napisati o tome, odn koje su to situacije? I u slucaju vanmatericne trudnoce da li beta posle toliko vremena (od 24. Januara do 8 aprila) takodje pokazuje visoke rezultate. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 10. 04. 2013.
    • Poštovana,
      I kod van matericna trudnoce, iste su refentne vrednosti, ako niste dobili menstruaciju javite se vasim ginekologu da vam izaziva menstruaciju zatim da uradite hormonski status.