Postovani, imam 19 godina a prvi odnos sam imala sa 18 i po godina. Nedavno sam posjetila ginekologa radi izostanka ciklusa (oko 11 mjeseci bez ciklusa) i dobila sam terapiju dobroston 10 mg, didrogesteron da izazove ciklus. Nakon sto sam istrosila terapiju cekala sam otprlike 5 dana na ciklus. Dan prije sam imala bolove i stavila sam ulozak radi sigurnosti. Tada sam osjetila jak svrab usnica, pogotovo gornji dio prema stomaku i pojacano lucenje sekreta (nekad bijel, nekad zuckast, ali uvijek jako, jako gust) . Primjetila sam da ga najvise ima kod spoja usana, iz te "rupice" kod klitorisa (ne znam joj tacan naziv.) naime, tokom menstruacije sam imala svrab i vise krvi je bilo na istom mjestu kao i sekret, ka stomaku. Nakon ciklusa se svrab malo smirio, ponekad samo. . . Sad mi ciklus opet izostao, sekreta vise nego prvi put, toliko da probija kroz donji ves, svrab je nepodnosljiv, pogotovo kada stavim dnevni ulozak. Bojim se kandide, ne znam da li je to do hormonskih tableta, brine me rupica na spoju usana. Planiram opet otici kod doktora, ali zelim da cujem i vase misljenje. Izvinjavam se na preopsirnosti. Radujem se odgovoru. Hvala.

    Odgovoreno: 10. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Imate 2 problema, prvi, imate hormonski poremecaj koji treba ispitati, a drugi, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da bi proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .