Dali uzimanje tableta za kontracepciju uticu na rezultat testa trudnoce?

    Odgovoreno: 09. 04. 2013.

Komentari na pitanje: #114774

    • Dr Rami Aburas 11. 04. 2013.

      Kada se uzimaju tabl. Za kontracepciju. Ne smeje da se prekine jer ce doci do krvarenja, ako dodje do krvarenje onda stopirajte uzimanje tab. I pocinjete ponovo novu kutiju od sledeca menstruacija, inace tabl. Ne uticu na bhcg test, ali mogu uticati na formiranje ploda.

    • Naravno, izvinjavam se sto nisam detaljno objasnila o cemu se radi. Uzimam tablete, ali sam jednom zabrljala. Imala sam menstruaciju, ali manje nego obicno. Sad dalje pijem tablete, ali sam pomislila da je mozda ipak moguce da sam trudna, pa sam zato uradila test. Zbog toga me interesuje dali uzimanje tableta utice na rezultat testa.