Dobar dan. Imam 22 godine i imam puno ginekoloskih problema. Pre tacno god dana puko mi je folikul na desnom jajniku i bila sam hospitalizovana, ali mene i sad boli skoro svaki dan. Pored toga imam problema sa kandidom vec 4 god probala sam dosta lekova ali sve pomaze kratkotrajno. Sekret takodje imam godinama, doktorka kaze da je zbog crvenila na grlicu koje takodje imam godinama, a samo mi prepise poliginax i to je to. Zatim su mi rekli da na levom jajniku imam oziljak, da je on mutlifolikularan, desni mi je uvecan, jajovodi su mi skraceni. Trenutno cekam rez papa i kolposk. I pored svega dokt kaze sve je to normalno, a mene boli svaki dan. Inace menstr. Mi je redovna. Sta mislite o ovome, hvala.

    Odgovoreno: 08. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa, i prolactin, testosteron samo 14 dan ciklusa) , jer imate hormonski poremecaj, zbog cega nastaju ciste, zatim vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima jer verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.