Poštovani, bila sam na ginekološkom pregledu i pronađena mi je ranica na grliću materice. Zamolila bih vas ako možete da mi rastumačite ove nalaze: kolposkopski nalaz-epitel egzocerviksa skvamozan sch pozitivan. Oko oeu prostrana ectopia sch negativna sa perifernom ree sch slabije pozitivno, na 11 do 12h polje nežnog mozaika. Rezultat papa testa ii grupa-u razmazu su prisutne ćelije pretežno površnih i intermediranih slojeva skvamoznog epitela bez znakova atipije, dosta leukocita, inflamacija. Vs iii + vi grupa-epitelne ćelje, laktobacili, leukociti, g+ sitni bacili, spore i pseudomicelska vlakna candide. Pored svega ovoga što sam vam navela, imam problem, jer mi je menstruacija izostala! Nisam je dobila u martu, a poslednja mi je bila 23. 2. Ove godine. Moram da vam napomenem da je rađen i ultrazvuk. Nalaz je bio uredan, nema znakova potecijalne trudnoće. Pa me zanima, da li mi je menstrucija izostala možda zbog ove ranice, upale grlića i vs iii+vi grupe? Nadam se da ćete moći da mi odgovorite u najkraćem roku. Hvala vam unapred!!! S poštovanjem,

    Odgovoreno: 07. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Sve sta ste naveli je posledica upale grlica materice (cervicitis) sa mesovitom infekcijom, koju treba adekvatno leciti, izostank menstruacije nema veze stime nego sa hormonskim poremecajem.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com