Poštovani, molim vas da mi odgovorite koje vaginalete da uzmem ako mislim da se candida vratila? Jednom sam imala problem sa tim, pila sam tablete orvazil i uzela vaginaletu samo jednu, samo ne mogu da joj se setim imena. Nisam sto posto sigurna da je candida, ali dok odem na pregled htela bih sama da pokušam da se rešim sekreta koji se pojavio pre mesec dana i ima jak miris. Da li je mozda bolje da uzmem samo neke vaginalete biljne i pokusam sa njima pa ako se nista ne poboljsa odem na pregled? Samo me zanima koje vaginalete preporučujete? Unapred se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 07. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da bi se postavila prava dijagnoza i adekvatna terapija.