Postovani, molim vas da mi pomognete, imam jednu nedoumicu. Imam 31 godinu, nisam imala seksualne odnose skoro godinu dana, a ciklus mi je uredan. Zakazala sam pregled kod ginekologa za 4. April (juce) jer sam mislila da cu menstrualno krvarenje dobiti tek 07. Ili 08. Aprila. U medjuvremenu mi se pojavila bolna papula na malim usminama koja je i svrbela da bi kroz tri, cetiri dana (sinoc) pukla i iz nje izasao gnoj i malo krvi. Pri ginekoloskom pregledu, skrenula sam paznju doktoru na tu papulu (koja je tada bila cela) i pitala sam ga da li je to herpes. On nije umeo da mi kaze, a kada je hteo da mi uzme vaginalni bris i papanikolau, nije mogao jer je zatekao, kako je on rekao "pocetak menstruacije". Mene posle duzeg sedenja jako pocinje da seva levi jajnik, ali imam problem i sa kicmom pa se mislim da nije od toga. Htela sam da vas pitam da li je moguce da ginekolog vidi krv pre nego sto je pocela menstruacija, tj. Da je na neki nacin "pogura" pregledom, jer sam imala iscedak sukrvice juce nakon pregleda i jutros pri vrsenju nuzde, kada sam malo napnula? Da li je ta papula harpes? I da li da pijem amoksiciklnin koji mi je doktor prepisao jer posle sat vremena sedenja osetim da me ziga levi jajnik? Mozda da potrazim misljenje drugog ginekologa? Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 06. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Ako niste dobili menstruaciju, savetujem vam pre uzimanje antibiotsku terapiju da uradite prvo kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com