Postovani, zamolila bih vas ako mozete da mi pomognete. Moj problem je u tome sto imam miom na materici velicine 2. 5cm, menstruacije su mi veoma obilne i traju skoro 10 dana. Ginekolog mi je prepisala mercilon, pila sam ga 5 dana, ali mi je krvarenje postalo jos obilnije, i nikako nisam mogla da ga zaustavim cak su se pojavljivali i krvni ugrusci, pa sam se uplasila i prestala da ih pijem. Inace imam i anemiju, hemoglobin je 68. Sta mi vi savetujete? Unapred zahvalna i veoma zabrinuta

    Odgovoreno: 04. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Mercilon je kontraceptivni preparat koji se pije od 5-og dana ciklusa, kad pocnete da ih pijete ne smete da prekinete, jer cete prokrvariti, vas miom od 2, 5cm nema veze sa ovim tipom krvarenja, proverite da li imate cisticne jajnike, savetujem vam da uradi hormonski status. Ako je vasa krvarenje obilna, javite se dezurnom ginekologu.