Prvi put menstruaciju sam dobila sa 13 godina. Od 16te god. Tacnije nakon prvog odnosa ciklusi su se poremetili dobijam zavisi kako kad uglavnom na 3 4 meseca. Godinu i po koristila sam kontraceptivne pilule kao terapiju. Primolut nor za izazivanje i bromokriptin jer mi je hormonskim statusom otkriven prolaktin visok. To sve traje oko 4 god i nista ne pomaze da se ciklusi ustale. Sada vec nekoliko meseci odnose uprazznjavam bez zastite ali nisam jos trudna. Zanima me vase misljenje da li treba neke analize jos da radim i da li postoji razlog za brigu i da napoomenem radjen mi je ultrazvuk i sve je bilo u redu osim desnog jajnika koji je nesto malo uvecan.

    Odgovoreno: 02. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite sledece, mr (magentsku rezonancu) hipofizu (sella turcica) , zatim da vam se izaziva menstruacija, i da se uradi kompletam hormonski status (fsh, lh, prolactin, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i testosteron samo 14 dan ciklusa) .