Postovani, posto mi je ginekolog prepisam panklav zbog povisene sedimentacije, trebam ispiti 2 kutije, ja sam prvu veceras zavrsila. Medjutim imam problem. Menstruaciju sam dobila 25og marta, jos uvek traje mada je pri kraju. Od kako sam dobila, a eto poklopilo se da uz to i pijem panklav, ja imam nesnosljiv svrab oko klitorisa, usmina pa i ka vaginalnom otvoru, ali vise gore oko klitorisa. Jako me cese, pece, nesnosljivo je, cak me i u snu probudi. Odnose nisam imala, menstruacija nema nikakav miris ali me to cese i pomalo je crveno, higijenu odrzavam, tusiram se, mada sam pocela da koristim uloske sa pamucnim slojem pa ne znam da li je ovo iritacija ili neka infekcija? I da li je moguce da je od tableta? Izvinite na ovako opsirnom pitanju. Hvala vam unapred na odgovoru i odvojenom vremenu.

    Odgovoreno: 30. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Samo se ispirate rastvorom kaljum hipermangan cesce, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikanim i vaginalnim brisevima odmah posle menstruacije, proverite da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .