Poštovani, u poslednja 3 meseca sam imala 6 ciklusa, na 17, 20, 10, 19, 20 i 23 dana, krvarenje nije trajalo duže od 4-5 dana (što je i kod mojih normalnih ciklusa) . Moji ciklusi su oduvek bili između 19 i 27 dana, nikad duže. Imam dete od 2. 5 godine, zatrudnela sam bez problema i trudnoća je bila kakva se samo poželeti može, bez ikakvih problema. Zbog ovako čestih ciklusa sam se obratila svom ginekologu i dobila da od narednog ciklusa pijem kontraceptivne pilule jaz koje bi trebalo da mi urede ciklus. Ono što mene intersuje (a što nisam pitala svog ginekologa) jeste da li je potrebno da bez ikakvih analiza pijem ove pilule jer su mi tako i date, samo na osnovu informacije da imam česte cikluse i da li bi trebalo da radim neke hormonske analize da se utvrdi tačan uzrok ovog poremećaja.

    Odgovoreno: 30. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate hormonski poremecaji, razlicite su prakse o pristop i terapija, vas ginekolog izabrao oralne kontracepcije, i nisu mu bile potrebne dodatne analize.