Trudna sam 27 tjedana. Na jučerašnjem pregledu ginekolog mi je rekao da je duljina cerviksa 36 mm, zatvoren, da je prekratak za moje tjedne i da mi savjetuje mirovanje i bolovanje. Povećao mi je dozu ginyprala na 3x1, i uz njega pijem apaurin 2x1. Ginypral sam počela piti u 20. Tjednu jer sam imala oskudan smećkasti iscjedak, vu zatvoreno, cerviks uredan (prepisujem s nalaza) . Nakon što sam rekla da mi gynipral izaziva tahikardiju, rekao je da je bolje to, nego da se prerano otvorim. E sada, jučer je moj ginekolog bio na porodu, pa me pregledao drugi koji je prethodno pogledao moj trudnički karton. Beba fino napraduje (1050 g) , plodna voda je u redu, nalazi krvi i urina uredni. Da li vi smatrate da je 36mm prekratak cerviks za moje tjedne, u kojoj mjeri moram mirovati i što da radim sa gynipralom, jer 3 puta dnevno imam osjećaj da će mi srce iskočiti? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

    Odgovoreno: 30. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Duzina grlica matce od 36mm i prekratak za 27 nedelje trudnoce, slazem se sa kolegom, morate da pijete ginepral minimum 3x1 (inace u teskim slucajevima moze da se da po 2 tab svakih 4 sata) , na zalost osecaj aritmija koju osecate i traje obicno oko 15 min posle uzimanje tab. Gyneprala ne izbezna, ponekad se daje bensedin, ili aniti aritmik terapija.