Poštovani, menstruacije dobijam retko, jednom u 40ak dana ali poslednji put čekala sam tri meseca na menstruaciju. Rađen mi je ultrazvuk, desni jajnik je vrlo malo uvećan (4. 10x2. 03x2. 10 cm, levi 3. 19x1. 95x2. 34 cm) ali bez sumnje na policistične jajnike, endometrijum je tada bio 1cm. Ja sem po malo nečiste kože (što je vrlo malo gotovo ni malo) nemam drugih tegoba niti promena, menstruacije su same po sebi normalne, traju kratko i nisu obilne (oduvek su takve) i savetovano mi je da drugog dana sledeće menstruacije uradim hormonski status. Na koje hormone bi trebalo da uradim pretrage, šta mi savetujete?

    Odgovoreno: 29. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa, prolactin i testosteron samo 14 dan ciklusa) za pocetak.