Poštovani, više od godinu dana suprug i ja radimo na pravljenju bebe ali ne ide (imamo po 28 godina) . Hormonski nalaz pokazao je sledeće/rađeno ii dana menstrualnog ciklusa: fsh 4, 78; lh-4, 37; e2-41, 6; tsh-1, 84; prl-251, 79; glikemija-5, 6; insulin-7, androstendion-1, 98, inhibin b-38, 5 i f t-1, 89. Ginekolog mi je rekao da su male šanse da zatrudnim prirodnim putem već preporučuje inseminaciju i zabrinut je zbog niskog nivoa inhibina b za same rezerve jajnih ćelija. Da li delite isto mišljenje? Unapred hvala

    Odgovoreno: 28. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Razlicite su prakse.
      inhibin b je hormon jajnika koji inhibiše oslobađanje fsh i normalno je prisutan u žena koje imaju menstruaciju, dok ga nema kod žena u menopauzi.
      za ispravnu kliničku evaluaciju vrednosti inhibina-b važno je znati koja je laboratorijska metoda korišćena jer se dobijene vrednosti razlikuju zavisno od metode, koliko ja znam da referentne vredosti su: prije menopauze: < 25, 5 pg/ml.