Postovani, obracam vam se po drugi put, ne zamerite mi, zbog toga. Ako imate vremena i budete bili ljbazni, da mi odg, bila bih vam i vise nego zahvalna. . Interesuje me, sledece. . . Dobila sam upute za hlamidiju, ureaplazmu i microplazmu. Medjutim, u higijenskom zavodu hlamidiju i ostalo nisu hteli da mi odrade, predpostavljam jer mi je rezultat cervikalnog vaginalnog brisa, rezultat: 3 grupa- i streptoccocus species. Pa kad to izlecim mogu da mi rade na ostalo testove. Kao terapiju dobila sam clindamycin od 600 i vaginalete polygynax. Recite mi, ako ja imam te bakterije, da li bi trebalo i moj decko da se leci, od njih, jer logicno je da ih i on ima u sebi. . . ? On ima jak imunitet, sportista je, mozda mu nece one smetati, ali sta znam, volela bih da mu ne naskode one nesto. Nista nisam upucena, niti nailazim na razumevanje nekoga strucnijeg, ko bi mi objasnio nesto o tome. Dajte mi, molim vas, vase, strucno misljenje, o tome. . Hvala vam, unapred.

    Odgovoreno: 28. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Streptoccocus species nije zarazna bolest, ako vam decko nema smetnje, nema potreba za terapiju, sto se tice hlamidije, ureaplazme i microplazme ako se potvrdi da ih imate mora i vas partner preventivno uzeti terapiju.