Poštovani, šta znači kratak grlić maternice. . U prvoj trudnoci nosila sam blizance i tad mi je bio kratak grlic maternice i radila sam serklažu. . Sad sam ponovo trudna pa me zanima da li isto vazi i za drugu trudnocu da cu morati ponovo na serklazu ili to zavisi kako je smještena trudnoca (visoko ili nisko)

    Odgovoreno: 28. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Kratak grlic nastaje usled pritiska ploda na donjem delu materice, pa vam se rasiri gornji deo grlica, zato se skracuje, to nastaje zbo kontrakcije ili nisko smestane trudnoce.