Doktore, imam 37 godina i zeleli bismo jos jedno dete. Htela bih da znam koji preparat folne kiseline preporucujete. Ja sam obavila rutinski pregled i papanicolau test u nasem domu zdravlja i sve je u redu. Tom prilikom mi je ginekolog rekao da pijem bilo koji preparat folne kiseline ako zelimo trudnocu. Da li mozete da mi precizirate koje su doze potrebne u periodu pre trudnoce i doze koje su potrebne kada vec dodje do zaceca? Sta mi vi uopste preporucujete od preparata i suplemenata? Zelela bih samo jos da pitam u vezi diabetesa gestationisa. Imala sam problema sa diabetesom tokom cele prosle trudnoce i tri puta hospitalizovana (nivo secera je bio 12) . Da li i u eventualnoj trudnoci treba da ocekujem iste probleme? Hvala vam. Pozdrav.

    Odgovoreno: 27. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Kao sto vam rekao vas ginekolog mozete da uzimate bilo koji preparat folne kiseline 1x1 i sada i u toku trudnoce, mozete bilo koji vit b complec 2x1 i vitamin e 1x1, ili multivitamini 2x1. Sto se tice diabetesa gestationisa moze da se javi isti problem, zato vam savetujem da posetite edokrinologa za zavet.