Postovani imam pitanje koje je mozda malo glupo ali ga moram postaviti. Ovako ja sam 2oktobra dobila menstruaciju nakon toga brzo imala sam odnos. Posle toga dobila sam 31 oktobra zatim 30 novembra. To mi je bila poslednja menstruacija. 13 decembra sam imala nezasticen odnos i veoma brzo osetila promene. Nisam cekala 30 decembar kada je trebalo da dobijem vec kupila testove radila beta hcg iz krvi i ultra zvuk na kome se video mesak, mala trudnoca. Sada sam u 16 nedelji pa me zanima. Da sam npr, ostala u oktobru u drugom stanju a dobijala da li bi lekari videli da je recimo beba stara za taj mesec, jer bi verovatno tada na ultrazvuku vec bio fetus ne mesak. Inace termin je 6 septembar. Znam da je velika razlika izmedju oktobra i decembra ali eto mene to muci. Zaista mi je potreban brzi odgovor. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 27. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Ako ste sada utverdili utrazvucnim pregledom da ste sada u 16 nedelje trudnoce onda ste zatrudneli u decembru mesecu, jer greske mogu biti samo oko 7 dana.