Poštovani, sada već više od godinu dana, redovno svaki mesec javlja mi se krvarenje 10-ak dana pre menstruacije, sveža krv slabijeg intenziteta, a ako imam odnose onda dosta jačeg intenziteta, papa mi je uredan i takođe bris cerviksa, imam malu ranicu na grlicu koja pri poslednjem pregledu kod ginekologa pre 3 meseca rečeno da zarasta. Pošto su brisevi u redu uvek mi kažu da dođem za godinu dana ali meni krvarenja ne prestaju pa odem na svaka 3 meseca. Molim za pomoć, šta bi moglo uzrokovati ta krvarenja, da li da se obratim dalje na lečenje u nekoj drugoj ustanovi? Hvala unapred

    Odgovoreno: 26. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Krvarenje 10 dana pre menstruacije mogu biti uzrokovano hormonskim poremecajem, ako je krvarenje posle odnosa sa bolom onda je to razlog za sumju da imate promene na grlicu materice, cinjenica da vam je postavlja dijagona da imate ranicu na grlicu materice onda imate problem sa grlicom materice, zato vam savetujem da proverite kolposkopskim pregledom zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , sto treba adekvatno leciti a ne samo kontrolisati,.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com