Poštovani, imam 20 god, od 15-te se borim sa cistama na jajnicima koje su promenjive, pucaju i vraćaju se nanovo. Pre 2 god sam izgubila nevinost i sve je ostalo na tom prvom putu do pre dve nedelje. Naime, pre dve nedelje sam imala ponovo seksaulani odnos i jako me je bolelo (mislila sam da je to zbog neiskustva) ali pre tri dana se ponovilo isto. Kada do kraja uđe u mene javlja mi se nesnosan bol u donjem stomaku. Ovog meseca nisam imala menstruaciju (poslednje dve godine sam dobijala normalno) . A pre mesec dana sam bila na poslednjem pregledu kada mi je ginekolog rekao da opet imaam cistu na jednom jajniku ali da se javim za koji mesec na kontrolu. Mene zanima, da li ću imati bolove pri odnosu sve dok cista ne pukne? Kao i da li uopšte smem da imam odnose? I, da li bi lekovi protiv bolova pre odnosa mogli da pomognu? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 25. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Imate 2 problema: ciste su posledica hormonskog poremacaja, koji treba ispitati, da biste dobili adekvatnu terapiju i traju. Drugi problem treba da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imte upalu grlica materice (cervicitis) , posebno ako imate cesto pojacan vaginalni sekret.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com