Postovani doktore, opet ja: ) u vezi paraovarijalne ciste. . Nakon sto ispijem panklav zbog povisene sedimentacije treba da se javim ginekologu sa kks, sedimentacijom i ca 125. Ja sam uradila vaginalni uzv, ginekoloski bimanualni pregled i sve je uredno osim te ciste koja mi je tad pronadjena. Da li je moguce da mi je cista urodjena? Ginekolog mi je rekao da je verovatno urodjena. Zanima me kojom brzinom ona moze da raste, sada je 25mm. Da li ja nekom alternativom mogu da usporim rast? Da pijem neke cajeve ili nesto drugo? Da li je moguce da mi je nastala zbog diane 35? Ja sam imam 22 godine, studiram dalje od roditelja i kroz sve ovo prolazim sama, jako me je strah, pa oprostite ukoliko sam dosadna.

    Odgovoreno: 24. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Po mom misljenju ciste nisu urodjene, nego nastaju zbog hormonskog poremecaja, diana 35 ne uzrokuje ciste, neznam zaista kojom brzinom moza da raste, takodje neznam zaista sta bi vam bi odgovaralo od altenative lecenje, savetujem vam da uradite proveru hormonskog statusa (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) .