Da li ginekolog moze analnim putem utvrditi da li je neko nevin? Ipogledom na vaginu da li se moze utvrditi nevinost?

    Odgovoreno: 22. 03. 2013.

Komentari na pitanje: #114049

    • Rami Aburas 04. 04. 2013.

      Spoljasni pregled se sprovedi tako sto se hvata za velike usne i rasirimo ih da bi se video himen da li je ceo ili nije, a analnim putem ce se videti samo donji deo otvoro odnosno ulaz u vaginu, a teze se sprovedi jer pacijentkinja moze da skupi noge (refleksno ili nesvesno) .

    • A kojim se drugim spoljnim nacinom utvrdjuje nevinos, ako ne analnim? Malo me strah od toga i da li to boli?