Postovani, pre 10 dana sam radila papa test i dobila nalaz na kome pise: hilm, po=2, ab=1. Inace imam 45g. I urednu menstruaciju. Preporucena mi je kolposkopija jer mi je na pregledu ustanovljena ranica, ali mi lekar nije pojasnio nalaz papa testa, pa vas molim da mi vi objasnite? Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 22. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da pitate vaseg ginekologa sta znaci skracenice hilm, po=2, ab=1. , inace ranica na grlicu materice je posledica upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com