Postovanje! Imala bi dva pitanja. Sad sam u 8 mesecu trudnoce i uradila sam analize proteinurija i urinokultura. Rezultat proteinurije je 0, 564 g/du rezultat urinokluture: izolovano vise vrsta bakterija u broju 100 000 cfu/ml (crevna i saprofitna flora) kontaminacija! Dal mi mozete objasniti ove analize narocito proteinuriju jer to znam da nije bas najbolje da li je stetno za bebu i za trudnocu dal je rizicno? Hvala

    Odgovoreno: 22. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Protinurija inace se desava krajem trudnoce, ako ste se mnogo ugojili, takodje i urinarne upale su cesta pojava u trudnoci, zato vam savetujem da se javite vasem ginekologu da vam prepise adekvatnu terapiju.