Pre dan-dva završio mi se menstrualni ciklus. Sada, prilikom tuširanja, osetila sam veoma, veoma jako peckanje, gotovo gorenje oko stidnih usana, sa leve i desne strane klitorisa. Ogledalom sam primetila da na tim mestima imam male, tanke ranice. Osećam takvo jako peckanje i pri mokrenju i pri kupanju. Trenutno ne znam šta bi trebalo da uradim, da li da upotrebim neku mast ili. . . ? U kući na raspologanju trenutno imam samo esperson i galsanu, a ne znam da li bi mi to moglo pomoći. Napominjem, mada se podrazumeva, da do sad nisam stupala u seksualne odnose, imam 13 godina. Nemam ideju o tome odakle mi te ranice, kada nisam imala nikakvu povredu.

    Odgovoreno: 21. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da se javite ginekologu da vas pregleda, to tada mozete da se ispirate rastvorom kaljum hipermanganom (roze boje) vise puta dnevno.