Snjimala sam mr hipofize, povecan mi prolaktin (1094, 5) imama malo policisticne jajnike, medjutim na nalazu hipofize mi pise inhomogena opacifikacija hipofize bez vidljivo uočljivih znakova mikroadenom? Meni ginekolog bez ponovnog pregleda kaze kao da to nije nista zabrinjavajuće da pijem diane-35 3 ciklusa i da opet povadin nalaze? Vase misljenje dal je obaj nalaz mr hipofize imalo zabrinjavajući

    Odgovoreno: 21. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Nalaz vase hipofize je posledica jakog lucenja prolactina koji treba centralno inhebirasti a ne lokano, u tom slucaju ne verujem da diana 35 ima znacajan efekat.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #113952

    • Dr Rami Aburas 21. 03. 2013.

      Centralni inhibitori to znaci blokirati lucenje prolactina, a ne terapija za vec povecanog nivoa prolactina. Sto se tice terapije morate na kompletan pregled da bi se ustanovilo koja terapija bi vam odgovarala.

    • Sta bi vi preporucili u tom slucaju ako ne diane 35? I sta je centralno inhibirati? Hvala