Postovani, imam 19 godina. U septembru prosle godine mi je dijagnostifikovana cista na desnom jajniku koji je bio uvecan. Ginekolog me je poslao da uradim ca125 i sve je bilo u redu, cista je bila vodena (?) i nestala je sa menstruacijom. Sl meseca mi se pojavila na levom. Zatim sam bila opet, na sis. Pregledu i uvecana su mi bila oba jajnika. Sada je vec mart, i planiram da odem kod ginekologa, a mnogo se bojim jer osecam male bolove u donjem delu stomaka, i bojim se da cu opet morati ca125. Medjutim, krajem januara sam vadila kks i crp i urin i sve je bilo uredu. Crp 0. 8. Da li bi crp tad pokazao da sa mojim jajnicima nesto nije uredu? I sta moze da uzrokuje bol sad? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 19. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Cisticne jajnici su posledica hormonskog poremecaja koji treba ispitati (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) da biste dobili adekvatnu teraju, bez panike.