Postovani, moj problem sa grlicem materice se pojavio pre dve godine kada sam imala upalu grlica i papa test je pokazao iii vs i iiia ascus grupu. Nakon toga sam radila biopsiju i reyultat je pokazao da se radi o cervicitis chron jakog stepena. Nakon tri meseca ponovo uradim papa test i bude ii grupa. Posel toga svakih sest meseci sam radila papa test i uvek je bio ii uredan dok vs uvek bude iii pokayuje upalu. Pre tri meseca pocne da mi se javlja sukrvica, nakon odnosa. Odem na kontrolu i rezultat bude opet vs iii a papa ii grupa. Postojao je mali polip koji narednom menstruacijom ode i sad ga nema. Evo i poslednjeg kolposkopskog nalaza> na prednjoj i yadnjoj usni postoji uya ektopija sa dubokim naborima endocervikalne sluynice i sirokom perifernom reepiteliyacijom. Na prelaznoj zoni na poziciji oko 12h se uocava polje punktacije. Scj je vidljiva. Bojenje jodom je negativno. Papa nalaz opet iigr. Dobijem terapiju orvagil tablete i vaginalete. Pre neki dan opet mi se pojavi krv nakon odnosa i odem na pregled da mi uymi bris na analizu, hlamidija, mikoplazma i ureoplazma kao i ostalie bakterije i dobijem nalaz da je uzorak sterilan, nema bakterija. Grlic je kaze doc upaljen, na brisu je cak bilo malo krvi. Dala mi je hemomicin ipak i macmiror vaginalete. Potpuno sam zbunjena, ne znam kome vise da se obratim sa svojim problemom. Nemam nikakvih drugih poteskoca sem sto sam gojazna. Molim vas da mi date savet sta dalje? Veliki pozdrav!

    Odgovoreno: 18. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Svi vasi probleme su posledica hronicne upale grlica materice, koju treba adekvatno leciti.

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com