Zdravo, imam pitanje. . . Pila sam diane 35 i u septembru sam je prestala piti, u oktobru sam imala poslednju menstruaciju i od. Tada se nista ne desava. Bila sam kod ginekologa, trudna nisam, imam insulinsku rezistenciju i radila sam hormone, progesteron mi je 4, 74. . . Rekli su mi da dianu ne smem da pijem jer su mi ast i alt poviseni i da mi je resenje trudnoca do koje ne mogu da dodjem upravo zbog problema sekundarne amenoreje. . . Vrtim se u zacaranom krugu. . . Sta mi je ciniti? Hvala puno

    Odgovoreno: 17. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Prvo zamolite vaseg ginekologa da vam izaziva menstruaciju, zatim odmah uraditi hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa, prolactin, testosteron samo 14 dan ciklusa) da bi se ustanovila dijagnoza i tako biste dobili adekvatnu terapiju, koja nije kontraceptivnog karaktara.