1. Extencilin injekcije, depo-penicilin

    Pitanje broj: #113807

    Poštovani, molim vas za odgovor.

    Naime, postavljena mi je dijagnoza tonzilitis chronica i predložena je operacija krajnika. Obzirom da mi je asto test 490 primila sam extencillin i za mesec dana da ponovim asto test, pa ako bude u granici normale mogu na operaciju. Extencillin bi trebala da primam u narednih 6 meseci (zbog reumatskih tegoba izazvanim gnojnim anginama) . S obzirom da planiram trudnoću koliko treba da čekam da prodje od operacije i da li u slucaju trudnoće da prekinem uzimanje extencillin injekcija (da li su štetne u trudnoći) .
    Unapred zahvalna. . . Pozdrav

    Odgovoreno: 17. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Extencilin je depo-penicilin, dakle penicilin u obliku koji se u organizmu postepno oslobađa, pa se daje 1 injekcija svake 3 nedelje, daje se maloj deci, tako mozete da planirate trudnoce i ako uzimate extencillin.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #113807

    • Poštovanje, da li neko ima informaciju gde mogu kupiti Depo penicilin?

    • Injekcije od 1.2 i 2.4 možete nabaviti u Francuskoj. Cena je 9 i 16 e.

    • Treba mi Deposilin 600.000 ij injekcije za dete, ne mogu nigde da ih nađem.

    • Pozdrav, trebaju mi za dete extencilin injekcije. Gde mogu da nabavim?

    • Treba mi za dete 4 injekcije. Ako neko ima, želim da kupim ili ako ima neko informacije gde ima da se kupi? Hvala

    • Gdje se može nabaviti inekcije deposilin 1.200.000 ,potrebno hitno za jedno dijete ali nigdje ga ne mogu naci

    • Pozdrav meni trebaju za dijete extencilin 4 inekcije gdje da ih nabavim u BiH. Hvala

    • Postovana, na prethodni komentar u vezi injekcija deposilin ili extencilin 1200meni su potrebne.

    • Dobar dan.Ako nekome trebaju extencilin inekcije poklanjam 4 kom,doza 1200 000?Rok trajanja im je jos tri mjeseca?

    • Ja sam danas kupio u Nišu,apoteka zove se Dona,pored Doma Zdravlja,komad je injekcije je 1050 din. Tel. 018210757.pozdrav.

    • Poštovani uspela sam da nadjem zamenu za Extencillin koji treba da primim,u pitanju je Deposilin da li je to isti lek u pitanju? Hvala

    • Dete treba da mi primi Montadin injekciju. Da li ovaj lek ima neka stetna dejstva? Molim za odgovor

    • Moldanim je zamena za ekstencilin a zapravo je penicilin depo, moze se naci u apoteci "zu vitanova medica" kragujevac 34000, kopitareva 11 tel 034-634-17-15; 064-189-04-00

    • Tanja Nikodijevic 02. 03. 2015.

      Molim vas moze li mi neko reci u kojoj apoteci se moze naci moldmin, u svrljigu sam trazila, u prokuplju i ni u jednoj apoteci nema

    • Teško se nalazi, ali idite od jedne do druge apoteke i pitajte da li postoji zamena. Uglavnom niko nema pod ovim nazivom, ali postoji zamena zove se Moldamin!
      Pozdrav

    • A gde nabaviti extencilin? Ako ima negde, obavestite me što pre, hvala vam vliko!