Poštovani doktore radila sam kiretažu zbog obilnog krvarenja. Patohistološka dijagnoza uzorka je polypus glanduralis cum hyperplasia simplex endometri focalis atypica. Pa vas molim da mi pojasnite dijagnozu i da li je potreban operativni zahvat. Unaprijed zahvaljujem se.

    Odgovoreno: 17. 03. 2013.
    • Poštovana,

      polyp je posledica upale grlica materice (cervicitis) , otklonjen vam je polyp, ali vam savetujem da lecite upalu grlica materice.