Postovani, moj problem je produzeno menstrualno krvanrenje u vidu braonkastog sekreta dva tri dana posle menstruacije u polsednjih godinu dana. Nije jakog intenziteta jednom dvaput dnevno trag na toalet papiru. Posetila sam svog ginekologa njegov izvestaj: nalaz mamografije uredan. (radila sam i to imam cistu na dojci potvrdjeno mamografijom) . Papa ii. Uz vag. Sondom: materica opruzena u lakoj rvf, uterus arcuatus, 57. 4x42. 3x33. 9, endniometrijum nehomogen (polipoza?) , 11. 3mm. Desni jajnik 31. 7x19. 7 sa unilokularnom cistom glatkog zida ispunjena bistrim sadrzajem precnika 18mm. Levi jajnik 25. 3x15. 9mm. Douglas b. O. Dg: uterus arcuatus. Polypus endometrii? Rvf uteri mobilis. Th: savetujem da se uradi histeroskopija. Pregled radjen 20. 02. 2013. Poslednja menstruacija 11. 02. 2013, predhodna dijagnoza od 13. 06. 2012: dg: uterus arcuatus (subseptus) . Rvf uteri mobilis. Cystis parva ovari dex. Menstruacije su mi redovne 23/26 dana traju oko 5/6 dana i jos 2/3 braonkast iscedak. Neznam sta da radim u vezi histeroskopije dali je moguce da polipi nemogu jasno da se vide na uz ili mi mozda probleme stvara pregrada u materici. Sta znaci nehomogen endometrijum? Nisam nikada ostajala trudna imam 37 godina i u poslednje dve godine nemam seksualne odnose. Veoma sam uplasena jer mi nije objasnio sta je video polipe ili nesto drugo niti mi je rekao da moram da uradim histerosk. Nego samo savetujem????

    Odgovoreno: 17. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Imate 2 problema, prvi sto imate cisticni jajnik, koji je posledica hormonskog poremecaja, zato vam savetujem da uradite hormonsi status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21, dan ciklusa) da biste dobili adekvatnu terapiju, drugi problem polyp je posledica upale grlica materice cervicitis) zato vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, ako je potverdjeno uz pregledom da imate polyp endometrium (polypus endometrii) , onda moze da se otkloni explorativnom kiretazom, zatim vam savetujem da lecite upalu grlica materice (cervicitis) .