Poštovani, interesuje me vaše mišljenje. . . . . Imam 36 godina, ni jednu trudnoću do sada redovne i uredne menstruacije na 28 dana (nekad i nešto kraće) poslednja menstruacija 13. 02. Klomifen od 3-8. Dana ciklusa. Ciljani odnosi 23. 02. I 25. 02. (11. I 13. Dc) ne mogu da se setim da li 24. 02. Ili 25. 02. (12. Ili 13. Dc) - mala količina providnog tegljivog sekreta (pretpostavila sam da je o) . 02. 03. Redovan sistematski ginekološki pregled na kojem je ustanovljeno da je sve super, debljina endometrijuma u skladu sa danom ovulatornog ciklusa, na desnom jajniku cista žutog tela (još jedna potvda ovulacije) celu drugu polovinu ciklusa imam beo sekret, ne nešto preterano obilan i nisam mu pridavala patološkog značaja jer mi je vaginalni sekret bio ii grupa. Oko 20. Dc počinju bolovi u donjem delu leđa. Pri hodanju se šire ka kukovima. Nekih 4 dana su trajali. 12. 03. (27. Dc) - počinje moj klasičan pms sa bujnijim i nešto osetljivijim grudima 13. 03. (28. Dc) - kao da ću svakog momenta da procurim! Grudi ne smem da dotaknem od bolova! Donji stomak težak, sa povremenim bolovima 14. 03. (29. Dc) - sve kao prethodnog dana 15. 03. (30. Dc) - grudi manje bolne i mekše, bolovi u donjem stomaku i dalje, piškila sam bezbroj puta. Uradila sam beta hsg u laboratoriji - 9. 58 po eclia metodi (3. Nedelja - 5. 4-72 4. Nedelja - 10. 2-708 5. Nedelja - 217-8245. . . .) po računanju od moje poslednje menstruacije ovo je početak 5. Nedelje i moja beta je užasno mala: (16. 03. (31. Dc) - i dalje imam pritisak i bol u donjem delu stomaka i nikakve druge simptome ni pmsa ni tudnoće: (moja pitanju su: - da li klomifen može da izazove ovu vrednost bete? - da li smem da se nadam da će ovo izađi na dobro? (betu ću uraditi ponovo prekosutra i javiti se ginekologu tada) . Hvala!

    Odgovoreno: 17. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Koliko vidim da bhcg 9, 58, znaci da ste trudni, javite se odmah vasem ginekologu da vas pregleda i potverdi trudnocu i onda da vam odmah prepise ogdovarajucu terapiju.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #113779

    • Dr Rami Aburas 19. 03. 2013.

      Sada nije vazno sto ste zakasnili da se javite ginekologu, zato vam savetujem da proverite hormonski status, (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa, prolactin samo 14 dan ciklusa) , obratite paznju posebno na nivo progesterona.

    • Poštovani, hvala na odgovoru! Novi momenat je da je beta ipak bila suviše mala da bi se trudnoća održala - sinoć sam dobila menstruaciju. Pretpostavljam da je to biohemijska trudnoća, za koju sigurno, kao ni mnoge žene, ne bih znala da nisam kontrolisala betu. Da li zaista mislite da bi neka terapija, da sam se javila doktoru možda dva dana ranije, pomogla u ovakvoj trudnoći?