Postovani, pre svega se izvinjavam sto ce poruka biti malo opsirnija. U avgustu sam imala operaciju cisti, ujedno sam taj dan operisala i slepo crevo. Navodim sada sta mi je ispisano na nalazu (apendix, paraovarijalna cista desno, polycysticus ovariii. L. Sim cystis paraovarijalis l. Sin. Apendicitis acuta, deo levog ovarijuma, apendix) . Patolosko-histoloski nalaz je pokazao da su ciste bile dobrocudne. Nakon operacije cisti, nisam imala tegobe, niti obilne niti bolne menstruacije, sto je bio problem pre operacije. U januaru sam vadila bris i papa, rezultat brisa je grupa iiia, i via, a na nalazu papa testa je bilo ispisano nilm, th. Macmiror vag, 1x1, nakon toga kolposkopija. Nakon terapije vaginaleta, opet sam vadila bris, rezultat je bio isti kao u januaru, receno mi je da posle menstruacije opet uradim bris, danas sam dobila rezultate, grupa je iiia, uz primedbu masa streptokoka i leukocita. Za par dana mi je zakazana kolposkopija. Htela sam da vas pitam, da li je moja situacija ozbiljna? S obzirom da je doktoru cudno kako nemam neke tegobe naspram rezultata brisa. Unapred vam veliko hvala, i srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 16. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 124, 21 dan ciklusa) da se proveri hormonsku stanju da ne bi doslo ponovo do ciste. Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com