Poštovani, nakon rutinskog pregleda u oktobru mjescu 2012. Godine ustanovljeno mi je da imam cistu. Ovako je glasila dijagnoza: uzv: uterus u rv endometrij 0, 67cm desna adnexa 3, 59 x 2, 12 cm sa folik. Promjera 1, 75cm lijevo cysta mješovitog endometriotičnog sadržaja vel. 4, 24 x 3, 36 x 3, 78cm volumena 28, 17 ml. Dg: cistys ovarii l. Sin. Epvu th: chimoral forte tbl 3x2, cefaleksin caps 500mg 2x2 nii, neo penotran (preporučila mi je kontraceptivne pilule, yaz, ali sam odbila) . To je trajalo 4 mjeseca, meni od tih tableta nije bilo bolje, na svakoj narednoj kontroli cista se uvećavala. S tim da mi je rekla da postoji neka pregrada i da imam ranicu. Ja sam to sve pila 4 mjeseca i kad mi se stanje nije poboljšalo odlučim da odem drugom ginekologu, jer mi je ova prva rekla da ću morati na operaciju (laparoskopiju) . Drugi ginekolog mi je rekao da sve ovo navedeno nemam, nego da imam dermoidnu cistu i da ne treba da brinem zbog toga, da mi to neće smetati za trudnoću, niti će mi stvarati bilo kakve poteškoće. Kome da vjerujem? I šta da radim?

    Odgovoreno: 16. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) ako vam rezultati odstupaju, posebno progesteron, onda imate ciste koju su nastale zbog hormonskog poremecaja. Takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, jer ranice na grlicu materice je posledica upale grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com