Postovani dr, radila sam papa test koji je bio iigrupa nakon toga mi je uradjena kolposkopija koja je pokazala sumnjivu ranicu i zbog toga mi je uradila biopsiju. Nakon toga, odnosno posle mesec dana mi je stigao rezultat biopsije koji je pokazao da imam humani papiloma virus cin 1, pa s tim zelim da mi malo bolje objasnite kako se leci, da li moze taj virus da se iskoreni i nesto vise o tome? Pre toga zelim da naglasim da sam na ove sve preglede i analize pocela jer osecam bol u tom delu i dok hodam s vremena na vreme. . . Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 14. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Razlicite su prakse u lecenje ranice, ranice nastaju kao posledice upale grlica materice (cervicitis) koji treba adekvatno leciti, hpv moze da de izleci.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com