Od novembra meseca zapocinju moje tegobe, peckanje u uretri, vise kao zarenje, konstantno, nevezano za mokrenje, ali uretra ne izgleda upaljeno niti curi sekret iz nje. U tom periodu sam promenila i partnera, ali uvek koristim zastitu. Odlazim kod ginekologa, uzima cervikalni i vaginalni bris, konstatuju mali br clue celija, tj bakterijsku vaginozu. Dobijam terapiju i medjutim, ponovo je bila pozitivna a ni tegobe ne prestaju. Dr predlaze cervikalni bris na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, vaginalni bris i na gonoreju i opet i cervikalni bakterioloski bris (mada sam isto trazila i za vaginalni bakteriloski, pa tvrdi da se sve vidi iz cervikalnog) i urinokulturu. Od svih analiza, test je bio pozitivan na hlamidiju i opet vaginoza. Dobijam terapiju za obe stvari, kasnije odlazim na kontrolu, ali sa i dalje istom tegobom, radim opet briseve, i sada hlamidija negativna, vaginoza pozitivna. . Opet terapija za vaginozu, opet posle kontrola, simptomi i dalje prisutni i ja ponovo trazim da se ponovi bris na hlamidiju, koji je opet bio negativan, a vaginoza opet pozitivna, opet terapija, i opet kontrola, i sada vec iz straha od tog zarenja, radim i test na hlamidiju iz krvi, elisa testom i dobijam nalaz da je negativna, i da je nikada nisam ni imala u organizmu. Vaginoza i dalje pozitivna, ali dr kaze da kod mene ne postoji infekcija, jer na nalazu pise samo da su uocene clue celije, a ni sekret nema onaj klasican miris ribe. Opet sam dobila terapiju za vaginozu, ali zarenje u uretri ne prestaje. Da li ima smisla da radim neke briseve direktno iz uretre i koje? I sta jos mogu biti uzrocnici? Sta dalje da radim?

    Odgovoreno: 14. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com