Poštovani, ja sam u 6. Nedelji trudnoće, ovo mi je prva trudnoća, imam 36 god. Dobro se osećam, sve je u redu za sad. Moj problem je sledeći - već godinama pijem xalol, 3 x 0, 25 mg. Cim sam saznala da sam u drugom stanju (pre 7 dana) smanjila sam dozu na 2 x 0, 25 mg, to sam bez problema podnela. Problem je sto ne mogu sa lekarom da se konsultujem oko ovoga (znam da cete to prvo predloziti) jer cak ni moj suprug ne zna da ga pijem - naime, sve je krenulo od doze koju mi je kardiolog pre 5 god prepisao ovu dozu zbog aritmija na nervnoj bazi i napada panike (svi kardioloski nalazi su bili u redu) , ali ja sam naravno stvorila zavisnost i bez xalola ne mogu, iako bi ovo trebalo da nisu velike doze. . . Pokusala sam da prekinem sa upotrebom i ne osecam se dobro, uzneimerna sam, cak i depresivna, pomalo smušena. Imate li neku preporuku za mene, kako najlakse da prekinem sa upotrebom? Takodje me veoma interesuje kakav je uticaj navedenih doza na plod? Hvala puno unapred, pozdrav

    Odgovoreno: 14. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Ksalol nije pozeljen u trudnoci, savetujem vam da ga prekinete postepeno 1x 0, 25 3 dana, zatim svaki drugi dan 3 puta, zatim 1 na 3 dana 3 puta itd, ako budete imali potrebe pitajte vaseg lekara da vam prepise bensedin od 0, 2 mg 1x1.