Postovani, nosila sam spiralu tri godine u septemru prosle godine krenule su ne redovne menstruacije. Moj ginekolog mi je predlozio skidanje sprale, sto je i uradio. Nakon toga mensturacija je bila uredna i predlozio mi je da pijem jaaz tablete. Sve je bilo u redu do 14-02. Kada sam zaboravila da popijem tabletu i naredni dan sam prokrvarila. Krvarenje je trajalo samo jedan dan a dva tri dna sam imala pojcan sekret braon boje. Nekoliko dana kasnije javio se jak bol u predelu desne strane i sirio se niz desnu nogu, lekar me pregledao i rekao da je jaka upala jajnika primala sam garamicin na 12 h i pila orvagil i stavljala vaginalete. Na kontroli nakon sedam dana nalaz je bio gori nego na prvom pregledu. Uradio mi je pregled i u. Z. I b-hcg test koji je bio 17. Posumnjao je na vanmatericnu trudnocu i uputio me u bolnicu. Na njihovom ultra zvuku endometrijum je bio 7mm sto nije ukazivlo na trudnocu ali imala sa, slobodne tecnosti i nesto sto bi "licilo" na vanmatericnu trudnocu. Pored toga su mi nasli i miom 47mm. Pet dana sam bila u bolnici na antibioticima. Peti dan b-hcg test je 0 na u. Z. Toga necega nema slobodne tecnosti ima sto su mi rekli da je od neke vodene ciste koja je pukla i stvorila tu tecnost. Miom cemo pratiti i pijem kuci narednih pet dana antibiotike. Ja imam bolove sa desne strane ne mnogo izrazene ali sam stvarno u nedoumici da li je to sve tako kao sto su mi rekli, odakle prvo pozitivan test pa sad je negativan? I da li je moj miom za operaciju ili moze jos da ceka? Unapred hvala!!!

    Odgovoreno: 12. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Po vasem opisu, jeste kao sta su rekli. Savetujem vam da uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa prolactin, testosteron samo 14 dan ciklusa) , jer cu ciste posledica hormonskog poremecaja, sto se tice mioma, ne mora da se operise odmah, ali najbolja terapijaja operativno miomectomia. Takodje vam savetujem da se javite hirurgu da proveri da li imate upalu slepog creva.