Postovani, vec neko vreme uzimam yasmin pilule za kontracepciju. Nisam sigurna da li sam popila poslednju pilulu (nedelja) . Zanima me 1. Da li bi trebala da pocnem sa narednom kutijom u ponedeljak osmog dana nakon pauze i kakva je zastita i od kada pocinje ako sam i stvarno zaboravila poslednju pilulu (nedelja) 2. Ili bi mozda trebala da sa narednom kutijom zapocnem dan ranije ako sam zaista zaboravila da popijem poslednju pilulu, to bi bila nedelja a ne ponedeljak. 3. Da li bi mozda trebala da imam dodatnu zastitu tokom ovih dana ako bih zapocela sa narednom kutijom kad bi inace trebala da pocnem narednu kutiju kakve su posledice tj. Kakva je zastita ako sam poslednju pilulu i zaista popila a ako bi narednu kutiju zapocela sedmog a ne osmog dana nakon prestanka. . Da li bi se u tom slucaju nesto poremetilo hvala najlepse srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 12. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, nikad ne pocinjete da uzimat sledecu kutiju dok ne dobijate menstruaciju, pocinjete od 5-og danas ciklusa od znak start, mnogo ce vam lakse biti kad tako uradite, inace ne treba vam nikakve dodatne mere zastite.