Postovani, imam jedno pitanje, molim vas pomozite mi. Imam 29 godina, moj seksualni zivot je bio jako uredan, svakodnevni, ali porodila sam se pre pet godina i od tada je prekid, nemam seksualne odnose punih pet godina. Glava me svakodnevno boli, ali ni jedan doktor ne zna zasto. Pa sam dosla do pomisli da je to mozda zbog neimanja seksualnog odnosa? Da li postoji neki hormon koji je vezan za glavu usled nemanja odnosa? Sta mi vi preporucujete da uradim? Ili koje analize da uradim? Inace sam zdrava, ginekoloskih problema nemam. Unapred zahvalna s postovanjem jelena

    Odgovoreno: 11. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) , takodje ako imate cesto pojacan sekret savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalni i vaginalnim brisevima.