Imam bolove u dojkama vec godinu. Ultrazvucni nalaz je pokazao: dg: mammae fibrolypomatosa bill, lijeva dojka bi rads i, desna takodje. Desna sa znacima lipomatozno izmijenjenog lateralnog i dijelom centralnog kvadranta sa dvije mikrociste do 3mm. Uz pektoralni misic dvije lgl do 4mm u aksili desno dvije prednje lgl do 5mm. Lijeva dojka sa znacima fibrolipomatozne displazije. Dvije lgl ispod pektoralnog misica do 6 mm i sa dvije lgl u aksili u zadnjoj grupi od kojih jedna masno degenerisana do 7mm. Radila sam prolaktin, u granicama normale je. Da li je ovaj nalaz zabrinjavajuci. Da napomenem, dojila sam 15 mjeseci, a prestala sam prije godinu i po. Jos uvijek imam malo bijelog iscjetka iz dojki.

    Odgovoreno: 09. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, prolaktin 7, 14, 21 dan ciklusa) i proverite da li su vam cisticni jajnici.